Bugün, 18 Ağustos 2022 Perşembe

AKHİSARLI LOKANTACILARDAN ONLINE SATIŞ AÇIKLAMASI

Manisa Büyükşehir 320 personel ve 259 araç ile yol yapım çalışmalarına devam ediyor

Başkan Ergün, MHP Lideri Bahçeli’yi Manisa’ya Davet Etti

Kuyudan Sağ Kurtarılan Aybars'a Hediyeler Verildi

Milli Formayla 12’den Vurdular, Altın Madalyayı Kaptılar

BAŞKAN AKAN, İKTİDAR ADINA BİZ UTANIYORUZ

ÇAPAÇARIK TÜRBESİ VE ÇEVRESİ DÜZENLENİYOR

ZEKİ SİNANOĞLU VE TOLGA ÇOKKOŞAN TURGUTLUSPORDA

MANİSA İL TARIM VE ORMAN MÜDÜRLÜĞÜ GIDA DENETİMLERİNİ YOĞUNLAŞTIRDI

Manisa İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Gıda Denetim Ekiplerince özellikle et ve et ürünleri, tatlı, şeker ve şekerli mamuller, unlu mamuller üretimi/satışını yapan işletmelerin denetimlerine ağırlık verildi.

 

Yapılan denetimlerde özellikle et ve et ürünlerinin üretim ve muhafaza koşulları, üretim ve satış yeri hijyeni, personel hijyeni, gıdaların raf ömrü gibi hususlara dikkat edildi. Gıda sektöründe çalışan personellere yönelik hijyen belgesi kontrolleri de yapılarak, gıdaların üretim, satış ve dağıtımının tüm aşamalarında dikkat edilecek hususlar konusunda kontroller yapıldı.

01.07.2022 tarihinde tüm İl genelinde eş zamanlı gerçekleştirilen denetimlere; Manisa İl Tarım ve Orman Müdürü Metin Öztürk, İl Müdür Yardımcısı Serdar Mersinli, Gıda ve Yem Şube Müdürü Dr. Defne Bacınoğlu ve kontrol görevlileri katıldı.

Denetimlere ilişkin açıklamalarda bulunan İl Müdürü Metin Öztürk; “5996 Sayılı Kanun kapsamında işletmelerde asgari, teknik ve hijyenik koşulların sağlanıp sağlanmadığına yönelik denetimler yapıldı. Özellikle et ve et ürünleri, tatlı, unlu mamuller, şeker ve şekerli ürün işletmelerinde Bayram öncesi yoğunluk oluşması sebebiyle hijyen kuralları çerçevesinde gerekli hijyen tedbirlerinin alınması yönünde bilgilendirmeler yapıldı.

Bayramda halkımızın sağlıklı ve güvenilir gıda tüketmelerinin sağlanması için Manisa İl Tarım ve Orman Müdürlüğü olarak gıda denetim ekiplerimiz, insan sağlığını koruyucu yönde tedbirler almaya ve uygulamaya kesintisiz olarak devam edecektir. Tüm Manisalı vatandaşlarımızın Kurban Bayramı’nı şimdiden kutluyorum” dedi.

 

MANİSA - ASAYİŞ 4.07.2022 00:00:00 1151 0
  • Perşembe 37.6 ° / 22.4 ° Açık hava
  • Cuma 36.2 ° / 19.1 ° Açık hava
  • Cumartesi 37.8 ° / 19.2 ° Açık hava