Bugün, 21 Temmuz 2024 Pazar

Manisa Büyükşehir Belediyesi, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü programı

Manisa Büyükşehir Belediyesi, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününde Manisa’da görev yapan yerel ve ulusal basın mensuplarını ağırladı.

MANİSA -MEDYA 10.01.2024 12:36:00 1667 0
Manisa Büyükşehir Belediyesi, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü programı

 

 

 Büyük Saruhan Hotel’de gerçekleşen programa Manisa Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mehmet Güzgülü, Manisa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ali Filizkan, Dindar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Üzeyir Dindar, gazeteciler katıldı.

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mehmet Güzgülü, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün rahatsızlığı nedeniyle programa katılamadığını belirterek, selamlarını iletti, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutladı.  Güzgülü, gazeteciliğin şekil değiştirdiğini ifade etti. Güzgülü, gençliğinde gazetecilik işiyle uğraştığını belirterek, internetin bu kadar gelişmediği dönemde gazetecilik yaptığını açıkladı. Güzgülü, “Haber almak günümüzde bir ihtiyaçtır. Bugün yazılı basınla olsun, internetle olsun haberi alıyoruz” dedi. 
Güzgülü, gazetecilerin toplumdaki önemli rolüne değinerek, "Gazeteciler, demokrasinin ve ifade özgürlüğünün en önemli unsurlarından biridir. Toplumun doğru ve tarafsız bilgilendirilmesinde, kamuoyunun bilgilendirilmesinde ve kamusal denetimin sağlanmasında gazetecilerin yeri çok büyüktür. Bu nedenle, gazetecilerin hak ve özgürlüklerinin korunması, demokrasinin ve ifade özgürlüğünün korunması açısından da büyük önem taşımaktadır." dedi.
Güzgülü, Manisa Büyükşehir Belediyesi olarak basına her zaman destek olduklarını belirterek, "Manisa Büyükşehir Belediyesi olarak, basınımızın çalışmalarını her zaman takip ediyoruz ve destekliyoruz. Basınımızın sorunlarını çözmek için elimizden geleni yapıyoruz. Bu kapsamda, Manisa Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığı aracılığıyla, basın mensubu konuştuklarımızın talep ve önerilerini dinliyor ve çözüm üretiyoruz. Ayrıca, basın mensuplarımıza yönelik eğitim ve bilgilendirme faaliyetleri de gerçekleştiriyoruz." diye konuştu. 
Manisa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ali Filizkan, Manisa Büyükşehir Belediyesine bu güzel program için teşekkür etti. Filizkan, gazetecilerin günümüzde ne yazık ki eski haklarını kaybettiğini kaydetti.


Potanın Tarzanları, Çekya Ligi MVP’sini kadrosuna kattı

KURBAN BAYRAMI

MANİSA 1965 MASTERLER DERNEĞİ KURBANBAYRAM

Türk Eğitim Sen Manisa Şubesinden öldürülen okul müdürü İbrahim Oktugan için eylem

BAŞKAN DURBAY ANNELER GÜNÜ KUTLAMALARINA KATILDI

Manisalı Şair Aytekin Karapaça'ya Edebiyat Dalında Bir Ödül'de Kocaeli'den Geldi

MODİFİYE TUTKUNLARI ORTAKÖY’DE BULUŞTU

Manisa Celal Bayar Üniversitesi (MCBÜ) Tıp Fakültesi Tıp Eğitimi Kulübü tarafından Adli Vakalar Sempozyumu gerçekleştirildi

  • Pazar 42.2 ° / 22.8 ° Güneşli
  • Pazartesi 43 ° / 23.5 ° Güneşli
  • Salı 42.7 ° / 24.6 ° Güneşli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.