Bugün, 21 Temmuz 2024 Pazar

Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası Üyeleri İftar Programında Buluştu

Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası (Eğitim Gücü Sen) Manisa Temsilciliği üyeleri iftar programında buluştu.

MANİSA- EĞİTİM 30.03.2024 12:25:00 1188 0
Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası Üyeleri İftar Programında Buluştu

 

Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası (Eğitim Gücü Sen) Manisa Temsilciliği üyeleri iftar programında buluştu. Şehzadeler ilçesinde bulunan Göksu Lokantasında gerçekleşen iftar programında konuşan Eğitim Gücü Sen Manisa Temsilcisi İsmail Çırak, “Bu organizasyonda bizleri yalnız bırakmadığınız için teşekkür ederiz. Özellikle kıymetli basın emekçilerimize katılımları ve sesimizi daha geniş kitlelere duyurmamıza verdikleri destekten dolayı ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Giderek büyüyen Eğitim Gücü Sen ailesi olarak bundan sonraki süreçte sizlerle daha sık bir araya gelerek ülkemizin içinde bulunduğu durum, eğitim çalışanlarının sorunları ve çözüm önerilerini değerlendireceğimiz toplantılar düzenleyeceğiz. Bildiğiniz gibi geçtiğimiz ay yüce Türk yargısı sendikal örgütlenme önüne çekilen yüzde 2 setini kaldırarak örgütlenme özgürlüğünün önünü açmıştır. Bu karar ile birlikte eğitim çalışanlarının sendikamıza gösterdiği teveccüh artmış günlük üyelik sayısı 100’ün üzerine çıkmıştır. Bu eğilimin artmasının en büyük sebeplerinde biri de tabiî ki sendikamızın siyaset üstü duruşudur. Ayrıca sendikamızın her hangi bir siyasi, dini, ideolojik düşünceden ya da bir üst akıldan emir almadan sadece bizlerin özlük haklarının iyileştirilmesi odaklı bir çalışma yürütmesidir. Kısacası Sendika tanımının vücut bulmuş halidir Eğitim Gücü Sen. Kurulalı 2 buçuk yıl olmasına rağmen sırtını kimseye dayamadan ve gücünü sadece üyelerinden alan sendikamız 14000 üyeyi aşmış ve daha önce dile getirilmeyen bir çok sorunumuzu kimseden korkmadan yüksek sesle dile getirmiş, davalar açmış ve pek çok kazanım sağlamıştır. Bu duruş ve anlayışla özlük haklarımızın daha iyi duruma geldiği günleri görmek için biz de tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Üyemizin hakları bize emanettir ve biz o emaneti korumak için hukuk çerçevesinde ne gerekiyorsa yapmaktan geri durmayacağız. Hakkımızı isteyeceğiz, mücadeleden vazgeçmeyeceğiz ve kazanan biz olacağız. Yapacağımız diğer etkinliklerimize katılım göstermenizi verilen mücadeleye desteğinizi sunmanızı bekliyoruz. Unutmayın birlikte daha güçlüyüz Katılımlarınız için tekrar teşekkür ederiz” diye konuştu.


Potanın Tarzanları, Çekya Ligi MVP’sini kadrosuna kattı

KURBAN BAYRAMI

MANİSA 1965 MASTERLER DERNEĞİ KURBANBAYRAM

Türk Eğitim Sen Manisa Şubesinden öldürülen okul müdürü İbrahim Oktugan için eylem

BAŞKAN DURBAY ANNELER GÜNÜ KUTLAMALARINA KATILDI

Manisalı Şair Aytekin Karapaça'ya Edebiyat Dalında Bir Ödül'de Kocaeli'den Geldi

MODİFİYE TUTKUNLARI ORTAKÖY’DE BULUŞTU

Manisa Celal Bayar Üniversitesi (MCBÜ) Tıp Fakültesi Tıp Eğitimi Kulübü tarafından Adli Vakalar Sempozyumu gerçekleştirildi

  • Pazar 42.2 ° / 22.8 ° Güneşli
  • Pazartesi 43 ° / 23.5 ° Güneşli
  • Salı 42.7 ° / 24.6 ° Güneşli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.