Bugün, 18 Ağustos 2022 Perşembe

AKHİSARLI LOKANTACILARDAN ONLINE SATIŞ AÇIKLAMASI

Manisa Büyükşehir 320 personel ve 259 araç ile yol yapım çalışmalarına devam ediyor

Başkan Ergün, MHP Lideri Bahçeli’yi Manisa’ya Davet Etti

Kuyudan Sağ Kurtarılan Aybars'a Hediyeler Verildi

Milli Formayla 12’den Vurdular, Altın Madalyayı Kaptılar

BAŞKAN AKAN, İKTİDAR ADINA BİZ UTANIYORUZ

ÇAPAÇARIK TÜRBESİ VE ÇEVRESİ DÜZENLENİYOR

ZEKİ SİNANOĞLU VE TOLGA ÇOKKOŞAN TURGUTLUSPORDA

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Karaköy Erkek Kur’an Kursu’nda hafızlığını tamamlayan 44 öğrencinin icazetlerini verdi

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Manisa’da İl Müftülüğü ve Yunusemre İlçe Müftülüğü’nün düzenlediği ‘Hafızlık İcazet Merasimi’ne katıldı.

 

Yunusemre Belediyesi tarafından yapılan Meydan Camii’nde düzenlenen Karaköy Erkek Kur’an Kursu Merasimi’ne Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur, Yunusemre Kaymakamı Atilla Kantay, Manisa İl Müftüsü Mustafa Soykök, Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, MHP Manisa İl Başkanı Murat Öner, MÜSİAD Manisa Şube Başkanı Abdurrahman Rüzgar, Yunusemre İlçe Müftüsü Mehmet Nedim Bakır ve vatandaşlar katıldı. Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, hafızlık eğitimlerini tamamlayan öğrencileri tebrik etti.

Başkan Erbaş, bu merasime gelen herkese teşekkür etti. Hafızlık icazet merasimi için burada toplandıklarını söyleyen Erbaş, “Yüce kitabımızı ezberleyen öğrencilerimize, bu güzelliği yaşatmaya vesile olan herkese teşekkür ediyorum. Hafızlarımızın hocalarına, ailelerine teşekkür ediyorum. Çünkü Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (sav) buyuruyor ki bir hadisi şerifinde bir yerde Kur’andan bir süre dinleniyorsa, Kur’an için Müslümanlar bir arada toplanmış ise orada bulunanların üzerine melekler kanatlarını açarlar ve rahmet yağdırırlar. Hepimiz üzerine yağan sağanak sağanak rahmetten istifade ediyoruz. Rabbim hayırlı eylesin” dedi.

Cenabı Allah’ın Kur’an-ı Kerimi insanlığı karanlıktan aydınlığa çıkarması için indirdiğini söyleyen Başkan Erbaş, “Rabbimiz burada Kur’an’ın indiriliş amacını bütün insanlığa bildiriyor. Kur’an-I Kerim en güzel ahlakı insana öğretir. Yanlışlıktan, aşırılıktan sakınmak için bir hayat rehberidir. İnsanı en doğru götüren bir kitaptır Kur’an-ı Kerim” dedi.

Kur’an-ı Kerim’in hafızlara bir işaret gösterdiğini ifade eden Başkan Erbaş, “ O yüzden Peygamber Efendimiz hafızları ümmetin en şereflileri olarak tanıtıyor. Hafızlarımız ne mutlu sizlere sizler Kur’anı koruyacaksınız ömrünüzün sonuna kadar. Kur’an-ı Kerim neyi emrediyor, onları öğrenip insanların hizmetine sunacaksınız ömrümüz boyunca. Hafız olmanın şartlarını öğrenmek çok önemli. Sizlerden bütün hafızlardan bunları bekliyoruz. Peygamber varisi olmayı en çok hak eden hafızlardır” diye konuştu.

Konuşmasının ardından Başkan Erbaş, Karaköy Erkek Kur’an Kursu’nda hafızlığını tamamlayan 44 öğrencinin icazetlerini verdi.

 

 

 

MANİSA EĞİTİM 26.06.2022 10:25:00 679 0
  • Perşembe 37.6 ° / 22.4 ° Açık hava
  • Cuma 36.2 ° / 19.1 ° Açık hava
  • Cumartesi 37.8 ° / 19.2 ° Açık hava