Bugün, 21 Temmuz 2024 Pazar

CHP Manisa örgütünden alternatif kortej yürüyüşü

CHP Manisa il örgütü 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 104.yılı kortej yürüyüşü gerçekleşti.

23.04.2024 15:21:00 1388 0
CHP Manisa örgütünden alternatif kortej yürüyüşü

 

   

CHP Manisa il örgütü diğer bayramlarda olduğu gibi bu bayramda da il başkanı İlksen Özalper öncülüğünde ve Şehzadeler,Yunusemre ilçe başkanları ile partililerin aileleri ile birlikte 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 104.yılı kortej yürüyüşü gerçekleşti.
   

Kortej, Balkan bandosu eşliğinde Sultan camii önünden başlayan İzmir Caddesi takiben Atatürk Bulvarı üzerinden Cumhuriyet meydanından son bulan yürüyüşte renkli görüntüler oluştu.
   

Vatandaşların evlerinin balkonlarından katılım sağladığı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusuna CHP’nin ilk kadın il başkanı İlsen Özalper, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Mimar Ferdi Zeyrek,Şehzadeler Belediye Başkanı Gülşah Durbay, Yunusemre Belediye Başkanı Semih Balaban, Şehzadeler İlçe Başkanı Avukat Mert Özkösemen,Yunusemre ilçe başkanı Avukat Mehmet Arslan, İl yönetimi,ADD Başkanı Hamza Kopal, 29 Ekim Cumhuriyet Kadınları Dernegi,Yeni Kuşak Köy Enstitüleri Derneği ve partililer katıldı.

Cumhuriyet Meydanı’nda saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program, Milli Egemenlik Anıtı’na çelenk bırakılması ve konuşmalarla son buldu. Çelenk sunma törenine Yunusemre Belediye Başkanı Semih Balaban da katılım gösterdi.

“HALK 104 YIL ÖNCE BUGÜN KARANLIĞA KARŞI MEŞALE YAKTI”

CHP Manisa İl Başkanı İlksen Özalper törende yaptığı konuşmada, “104 yıl önce bugün egemenlik bir kişinin iradesinden alıp, ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ denilerek halkın iradesine verildi. 104 yıl önce bugün halk kendi iradesi ile kendi kaderini tayin edebilme hakkına sahip oldu. 104 yıl önce bugün halk karanlığa ve o karanlığa uşaklık edenlere karşı bağımsızlık mücadelesinin meşalesini yaktı. 104 yıl önce bu halk bir liderin, bir kurtarıcının önderliğinde kurtuluşunun, bağımsızlığının kararlarını kendi iradesi ile vermek için Ankara’da bir meclis çatısı altında bir araya geldi. İşte o lider, yol gösterici ‘Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir’ diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tür.  Saygı ve minnetle anıyoruz. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun” ifadelerini kullandı.

 

Ahmet ÜNSAL/Manisa

 


Potanın Tarzanları, Çekya Ligi MVP’sini kadrosuna kattı

KURBAN BAYRAMI

MANİSA 1965 MASTERLER DERNEĞİ KURBANBAYRAM

Türk Eğitim Sen Manisa Şubesinden öldürülen okul müdürü İbrahim Oktugan için eylem

BAŞKAN DURBAY ANNELER GÜNÜ KUTLAMALARINA KATILDI

Manisalı Şair Aytekin Karapaça'ya Edebiyat Dalında Bir Ödül'de Kocaeli'den Geldi

MODİFİYE TUTKUNLARI ORTAKÖY’DE BULUŞTU

Manisa Celal Bayar Üniversitesi (MCBÜ) Tıp Fakültesi Tıp Eğitimi Kulübü tarafından Adli Vakalar Sempozyumu gerçekleştirildi

  • Pazar 42.2 ° / 22.8 ° Güneşli
  • Pazartesi 43 ° / 23.5 ° Güneşli
  • Salı 42.7 ° / 24.6 ° Güneşli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.