Bugün, 18 Ağustos 2022 Perşembe

AKHİSARLI LOKANTACILARDAN ONLINE SATIŞ AÇIKLAMASI

Manisa Büyükşehir 320 personel ve 259 araç ile yol yapım çalışmalarına devam ediyor

Başkan Ergün, MHP Lideri Bahçeli’yi Manisa’ya Davet Etti

Kuyudan Sağ Kurtarılan Aybars'a Hediyeler Verildi

Milli Formayla 12’den Vurdular, Altın Madalyayı Kaptılar

BAŞKAN AKAN, İKTİDAR ADINA BİZ UTANIYORUZ

ÇAPAÇARIK TÜRBESİ VE ÇEVRESİ DÜZENLENİYOR

ZEKİ SİNANOĞLU VE TOLGA ÇOKKOŞAN TURGUTLUSPORDA

BAŞKAN AKAN MAĞDUR TOKİ SAKİNLERİNİN YANINDA

İYİ Parti Yunusemre İlçe Başkanı Tufan Akan, Akgedik TOKİ’de aidat zammı nedeniyle başlayan protestolara destek verdi. Bölgeye giden Başkan Akan, “Yönetim, bu paraların nereye gittiğini şeffaf bir şekilde açıklamak zorunda” dedi.

 

 

 

Akgedik TOKİ bölgesinde site aidatının yüzde 90 oranında zamlanması tepkiyi beraberinde getirdi. Site sakinleri, aidat zammının geri çekilmesi için protesto gösterine başladı.

İYİ Parti Yunusemre İlçe Başkanı Tufan Akan, TOKİ sakinlerinin yanına giderek vatandaşlara destek verdi. 

“VATANDAŞA NE HİZMET VERİYORSUNUZ Kİ ZAM YAPIYORSUNUZ?”

Başkan Akan konuşmasında, “Akgedik TOKİ uzun zamandır altyapı ve üstyapı sorunlarıyla gündeme geliyor. Şehrin en uzak yerine TOKİ yaptılar, otobüs seferlerini bile gerekli şekilde ayarlamadılar. TOKİ sakinleri zaten isyanın eşiğindeydi. Bu kadar büyük sıkıntılar olmasına rağmen üstüne üstlük bir de aidatlara yüzde 90 oranında zam yaptılar. Siz TOKİ sakinlerine ne hizmet veriyorsunuz ki bir de zam yapıyorsunuz? Tabii TOKİ sakinleri şu anda haklı olarak zammın geri çekilmesini talep ediyor. Bizler de bu haklı taleplerinde yanlarındayız. Bu protestoların barışçıl bir şekilde yapılması lazım, şiddet hiçbir zaman çözüm değil. Olayların büyümesiyle birlikte vatandaşlarımızı sakinleştirmek için site yönetimiyle 1 saat görüşme yaptık” dedi.

“YÖNETİM ŞEFFAF OLMALI”

İYİ Parti Yunusemre İlçe Başkanı Tufan Akan son olarak şu ifadeleri kullandı, “TOKİ yönetimi hesap defterini şeffaf şekilde paylaşmalıdır. Yüzde 90 oranında bir zam kabul edilemez, zam bir an önce geri çekilmelidir. Buradan soruyorum, TOKİ Manisa yönetiminde 18 kişi çalışıyor, bu kişilerin maaşı ne kadar? Çalışanlar içerisinde AK Partili isimlerin yakınları var mı? Tüm bu sorulara cevap verilmesi ve yönetimin de paraların nereye harcandığının hesabını vermesi gerekiyor. TOKİ sakinlerinin haklı taleplerinde yanındayız. Vatandaşlarımızın tepkilerini şiddet karşıtı bir şekilde göstermelerini istirham ediyorum”

MANİSA- İLÇELER 31.07.2022 15:08:00 814 0
Anahtar Kelimeler: BAŞKAN MAĞDUR SAKİNLERİNİN YANINDA
  • Perşembe 37.6 ° / 22.4 ° Açık hava
  • Cuma 36.2 ° / 19.1 ° Açık hava
  • Cumartesi 37.8 ° / 19.2 ° Açık hava