Bugün, 18 Ağustos 2022 Perşembe

AKHİSARLI LOKANTACILARDAN ONLINE SATIŞ AÇIKLAMASI

Manisa Büyükşehir 320 personel ve 259 araç ile yol yapım çalışmalarına devam ediyor

Başkan Ergün, MHP Lideri Bahçeli’yi Manisa’ya Davet Etti

Kuyudan Sağ Kurtarılan Aybars'a Hediyeler Verildi

Milli Formayla 12’den Vurdular, Altın Madalyayı Kaptılar

BAŞKAN AKAN, İKTİDAR ADINA BİZ UTANIYORUZ

ÇAPAÇARIK TÜRBESİ VE ÇEVRESİ DÜZENLENİYOR

ZEKİ SİNANOĞLU VE TOLGA ÇOKKOŞAN TURGUTLUSPORDA

YUNUSEMRE'DE ÖZEL ÖĞRENCİLERİN ÖĞRETMENLERİNE  EĞİTİM

Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ARGE Birimi tarafından  hazırlanan ''Özel Eğitim Gereksinimi Bulunan Öğrencilerin Eğiticilerine Doğru İletişim  Becerisi Eğitimi'' Projesi, Zafer Kalkınma Ajansı desteği ile gerçekleşti.

 

Yunusemre ilçesinde farklı okullardan ve  farklı branşlardan 43 öğretmenin katıldığı eğitim Dokuz Eylül Üniversitesi Özel Eğitim Bölümü öğretim üyesi Dr. Filiz Karadağ tarafından verildi. Eğitimde engelli bireylere karşı nasıl bir tutumda olmak gerektiği, Özel eğitime ihtiyaç duyan bireylerin özel yetenekleri varsa nasıl keşif edilebileceği, basit zeka oyunları ile nasıl yönlendirme yapılabileceği  konuları ele alındı.

Muradiye Engelsiz Yaşam Merkezinde  özel eğitim gören öğrencilerle bir araya gelen öğretmenler şarkılar söylediler oyun oynadılar. Manisa İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Dikici yaptığı açıklamada şöyle dedi;

Manisa Milli Eğitim Müdürlüğümüz  ar-ge biriminin hazırlamış olduğu ve Zafer Kalkınma Ajansının desteklediği  bir proje. Amacımız   burada  özel eğitim öğrencilerimizle ile öğretmenlerimizin iletişimi sağlayabilmek kaliteyi yükselmek . Bizim öğretmenlerimiz  pedagojik anlamda eğitim aldılar ama buradaki özel öğrencilerle iletişim farklı. Özel eğitim öğretmenlerimiz  var. Özel eğitim branşında olmayan öğretmenlerimiz de var. Bizim amacımız özel eğitim branşında olmayan branş öğretmenlerimize bu eğitimi vererek özel öğrencilerimizle öğretmenlerimizin iletişimini doğru sağlayabilmektir"

MANİSA EĞİTİM 28.06.2022 09:02:00 1409 0
  • Perşembe 37.6 ° / 22.4 ° Açık hava
  • Cuma 36.2 ° / 19.1 ° Açık hava
  • Cumartesi 37.8 ° / 19.2 ° Açık hava